הכנה לפרישה- מה עליי לעשות ?
1 במאי 2019
מה הן הטעויות של מעסיקים לאורך שנות עבודה העלולות לגרום לך לנזק פיננסי בפרישה ?
1 במאי 2019
 

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה שכ- 756,000 עובדים צפויים לפרוש מעבודתם בשנים הבאות, כלומר הפורשים יממשו את החיסכון שנצבר בביטוח המנהלים ו/או בקרן הפנסיה.

הרפורמות שהונהגו מאז ועדת בכר ועד היום ישפיעו על בחירת הפורשים במסלולי הפרישה הקיימים בתוכניות השונות ובהתחשב בהטבות המס עפ"י התקרות והתקנות שנקבעו.

השאלה הנשאלת היא: האם אתה כלקוח, בדקת את הנתונים המדווחים לך ע"י חברות הביטוח ? ו/או האם אתה כיועץ פנסיוני, או מתכנן פיננסי,או סוכן ביטוח הפנת את הלקוח לבצע את בדיקת הנתונים שקיבל מחברות הביטוח, עקב השכיחות הגבוהה של הטעויות שנמצאו ?

במידה ועדיין לא בדקת את הנתונים שדווחו לך ע"י חברת הביטוח בין אם טרם יצאת לפרישה ובין אם פרשת חשוב שתכיר את השינויים העלולים לעוות את ערך הפדיון ו/או גובה הגימלה-הקיצבה החודשית ו/או ערך פדיון פיצויים או תגמולים החייבים במס /פטורים ממס. להלן חמשת הרפורמות:

הריבית התחשיבית והשפעה שלה על הגימלה החודשית - ההשפעה על הריבית התחשיבית תלויה בפוליסת הביטוח ובמועד הפקתה, לפורש אין השפעה על הריבית התחשיבית. האם בדקת שלא בוצעו שינויים במועד תחילת הביטוח המקורי של הפוליסה ו/או בסוג הפוליסה ?

עדכון מקדמי הפרישה בקרנות הפנסיה ובביטוח מנהלים - פוליסות ביטוח מנהלים שהופקו החל משנת 2013 אינן כוללות מקדם מובטח. האם בדקת מה הוא מקדם הקיצבה הנכון לו אתה זכאי בפוליסות שהופקו משנות ה-60 ועד לשנה בו פרשת מעבודתך?

ניוד כספים לפרישה מיידית לקרן הפנסיה - אפשרות נוספת העומדת בפני הפורש היא העברת הכספים מפוליסת הביטוח לקרן הפנסיה. החל מינואר 2018 קרנות הפנסיה מאפשרות העברת כספים (ניוד) ממוצרי חיסכון פנסיוני לצורך קבלת קצבה חודשית. טרם העברת הכספים לקרן הפנסיה , האם בדקת שערך הפדיון המועבר חושב נכון ע"י חברת הביטוח ? האם הכספים שהועברו לקרן פנסיה ניקלטו עפ"י תאריך ערך נכון ?

הטבה בדמי ניהול לפנסיונרים - המשמעות של הקטנת דמי הניהול שמשלמים הפנסיונרים היא הגדלה של קצבת הזקנה.

ניוד מקבלי קיצבאות - רפורמה נוספת שעשויה לשפר את מצבם של הפנסיונרים ממתינה לאישור ועדת הכספים של הכנסת היא האפשרות לניוד מקבלי קצבאות. הרפורמות האחרונות בחיסכון הפנסיוני מהוות הזדמנות בפני הפורשים להגדיל את קצבת הזקנה. המחיר של אבדן קצבאות עשוי להיות גבוה יותר מהתמורה מהצפויה בשל ניוד הכספים בין ביטוח מנהלים לקרן פנסיה או ניוד כספים בין קרנות הפנסיה.

במידה ועדיין לא בדקת את הנתונים שדווחו לך ע"י חברת הביטוח בין אם טרם יצאת לפרישה ובין אם פרשת חשוב שתכיר את השינויים העלולים לעוות את ערך הפדיון ו/או גובה הגימלה-הקיצבה החודשית ו/או ערך פדיון פיצויים או תגמולים החייבים במס /פטורים ממס. - פנה אלינו לבדיקה

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר היום

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.