איך מגישים תלונה נגד חברת הביטוח איילון בביטוח מנהלים וחסכון
6 בדצמבר 2018
פוליסות שעברו מחברת ביטוח אחת לאחרת – רגישות לטעויות עקב הסבת נתונים
23 בדצמבר 2018
 

לאחרונה רווחת התופעה שכספים שמעביר מעסיק לגבי עובדיו לחברות הביטוח לא נקלטים בפוליסות המתאימות

מדוע יש חשיבות לבדוק ולוודא מדי חודש בחודשו שהכספים שהועברו לחברות הביטוח ניקלטו על שם העובד המיועד,לפוליסה הנכונה, לסכום הנכון ולפיצול הנכון של רכיבי השכר

חובתו של המעסיק להפריש עבור העובדים הפרשות לביטוח פנסיוני. עובדים אינם רשאים לוותר על הוראה זו. מעסיק עלול להיות חשוף להטלת קנסות מהיחידה לאכיפת חוקי העבודה במשרד העבודה .יתירה מזו גם העובד עלול לחשוף את המעסיק לתביעות כספיות לרבות נזקים נוספים שנגרמו לעובד בהעדר כיסוי ביטוחי הולם . חובת המעסיק להפריש את הכספים במועד וללא עיכוב, שכן הפיגור בתשלומים לחברות הביטוח ו/או לגופים המוסדיים עלול להיחשב כהלנת שכר או עבירה פלילית. מכאן שהמעסיק יהיה חשוף לתשלום פיצויי הלנת שכר או עונשי מאסר או קנס. החל משנת 2017 –המעסיק חייב להפריש 12.5% מהשכר : 6.5% תגמולי מעסיק ו- 6% רכיב הפיצויים.

המאמר נכתב על רקע הסיפור האמיתי כדלקמן: למעסיק נערכה ביקורת פתע של משרד התמ"ת והוא נתבקש להעביר את כל פרטי העובדים ופרוט ההעברות הסוציאליות שהעביר, וכך פעל המעסיק. בבדיקה שערך המשרד עם אחת מחברות הביטוח ציינה הנ"ל שכספים לא הועברו אליה למרות שכן נקלטו אצלה ולא שוייכו לעובדי המעסיק. לפיכך קיבל המעסיק קנס של 30,000 ש"ח שנאלץ לשלמו. לאחר מכן שכר המעסיק עו"ד שטיפל בביטול הקנס ושיוך הכספים ששולמו בזמן לעובדים המתאימים.

לכן כל מעסיק חייב לוודא שהכספים אכן נקלטו עבור עובדיו על מנת שלא יגיע למצבים אבסורדיים.

פוליסי צ'ק תבצע עבורך במסגרת בדיקת ערכי פדיון גם בקרה של קליטת התשלומים בחברת הביטוח

פנה עוד היום לפוליסי צ'ק ונבדוק עבורך שכל התשלומים עבור עובדיך נקלטו נכון ובזמן בחברת הביטוח

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר היום

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.