טעות נפוצה בחברות הביטוח – המשך פוליסה לאחר תום ביטוח כמשתתפת ברווחים במקום מבטיחת תשואה
7 באוקטובר 2021
טעות נפוצה: אי החלת נספח קיצבה בפוליסות הוניות
11 באוקטובר 2021
 

לעובדים בארגונים גדולים (מעל 300 עובדים) ניתנו לרוב במסגרת הסכם עם חברת הביטוח הטבות מיוחדות בתנאי פוליסות ביטוח.

ההטבות ניתנות לעובדים מתוקף הסכמים ייחודיים שנחתמים בין הארגונים לבין חברות הביטוח. איך מוודאים שההטבות מומשו בפוליסות:

דוגמאות להטבות: ריבית מועדפת, ערכי פדיון משופרים, דמי ניהול מופחתים, הטבות במקדם הקיצבה, בונוסים, תעריפים מוזלים, הטבות בתנאי כיסויי שונים, כיסויים בחינם, גורם פוליסה מופחת או בחינם, תת שנתיות מופחתת או בחינם ועוד.

ההטבות המיוחדות הללו שוות מיליונים לעובדים.

בבדיקות שעשינו מצאנו כי במקרים רבים בפועל לא ניתנו כל ההטבות המיוחדות לעובדים!!

חשוב ביותר להשיג את ההסכם המקורי בין חברת הביטוח למעסיק כי לפעמים זה הנייר היחידי שקיים על מנת להוכיח את הזכאות להטבות ולא תמיד ניתן לסמוך על חברת הביטוח לפחות במספר מקרים מצאנו שחברת הביטוח "איבדה" את ההסכם.

הפוליסה לביטוח חיים הינה חוזה בין חברת הביטוח לבין אדם או קבוצת אנשים או גוף עסקי שבו נאמר, שתמורת תשלום כפי שנקבע בחוזה ,קרי ,בפוליסה ,מתחייבת חברת הביטוח להעניק תנאי או תנאים לרבות פירוט התנאים המיוחדים המטיבים עם המבוטחים.

משיקולים מסחריים של סוכן הביטוח וחברות הביטוח ועל מנת להגדיל את המכירות היו נוהגים להעניק לחברות וארגונים גדולים הטבות מיוחדות כגון: ערך פדיון מוגדל , דמי ניהול מופחתים, גורם פוליסה אפסי או מופחת, נספחי קיצבה מיוחדים, הטבת ריבית בפוליסות חיסכון ועוד.

ההטבות שניתנו בפוליסות עד אמצע שנות ה- 80 המאוחרות לא נרשמו במחשב אלא בדפים בסגנון העבודה הידנית. חלק מההסכמים המיוחדים לא מומשו, היות ובתהליך ההסבה מעבודה ידנית לעבודת המחשב לא נמצאו ההסכמים, והתנאים המיוחדים לא הוזנו למערכות, יתירה מזו ההטבות שניתנו על ידי 27 חברות שאינן קיימות היום לא נקלטו במערכות של החברות החדשות שקלטו אותן בחלק מהמקרים.

vvהבעיה העיקרית היא שההסכם המיוחד לא נחשף לעובד כך שהוא לא יודע מהם התנאים המיוחדים המגיעים לו. זאת ועוד שמניסיוננו לא כל התנאים המיוחדים יושמו. לפעמים חברת הביטוח מסרבת למסור את ההסכם ופרטיו ואף נתקלנו במקרה שחברת הביטוח טענה כי ההסכם אבד. כמו כן, נתקלנו במקרה בו ל 70% מעובדי החברה לא ניתנו ההטבות שהובטחו.

ב 20 שנות פעילותנו הצלחנו לשחזר את ההטבות עבור עובדים רבים שעבדו, בין היתר, אצל החברות הבאות: טבע, אלביט, אלסינט, קוקה קולה, בנק המזרחי, IBM, דלק, מתף (קבוצת הבינלאומי), מוטורולה, דיגיטל, רשות שדות התעופה, עובדי חברות הביטוח, מכבי, אמדוקס, פרטנר ועוד

למרות שחלפו שנים ניתן לשחזר ולחשב מחדש את ההטבות ולדרוש זיכוי מהפוליסות בהתאם, אצל מספר מעסיקים לאחר שבדקנו מאות עובדים זוכו בפוליסות במיליוני ₪.

עובד בארגון מעל 300 עובדים ? פנה אלינו לבדיקה האם קיבלת את המגיע לך !

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר היום

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.