טעות נפוצה: אי מתן הטבות בפוליסות לעובדי חברות גדולות
10 באוקטובר 2021
איפה מסתתר הבונוס לאובדן כושר עבודה בפוליסות משתתפות ברווחים
11 באוקטובר 2021
 

משנות ה 80 ניתן היה להוסיף נספח קיצבה בפוליסות הוניות מסוג מעורב על מנת לייעד חלק מכספי הפיצויים והתגמולים לקיצבה חודשית

המקדם שנקבע בנספח לגבר בגיל 65 14500 לכל 100 ש"ח קיצבה

אחת הטעויות השכיחות העולות מממצאי בדיקות פוליסי צ'ק בתקופת פעילות של 20 שנים היא נושא של מקדם הקצבה. וקורה לא אחת שחברת הביטוח "שוכחת" לחשב את הקיצבה לפי במקדם הנכון בפוליסות הוניות להן יש נספח קיצבה.

מבדיקתנו עולה שבפוליסות שנפתחו בחברות הוותיקות שלא קיימות היום, נעשו טעויות חישוב בשימוש של מקדם הקצבה בחישוב הפנסיה החודשית. חברות הביטוח שקלטו את הפוליסות מחברות הביטוח הישנות ביצעו במערכות המחשב הסבות נתונים. לדוגמא לקוח שהייתה לו פוליסה מקורית מחברה שהוסבה זכה בעקבות בדיקה של פוליסי צ'ק לתוספת פנסיה חודשית של 1,675 שח בגלל השינוי של מקדם הקצבה.

ברוב המקרים מקדם ההמרה המגיע עפ"י הפוליסה לא תמיד רשום בפוליסה עצמה אלא בנספחים המצורפים לה ורק מקצוען בתחום הביטוח יכול לאתר ולחשב את הקצבה הנכונה.

חשוב לציין שבביטוחי מנהלים קיימים נספחי המרה לקיצבה מיוחדים גם בפוליסות הוניות ששם חברת הביטוח "שוכחת" לבצע חישוב עפ"י נספחים אלו ונגרם נזק רב ללקוח, חשוב לחפש את הנספח בתנאי הפוליסות נספח זה מופיע בנפרד ויש לבקש את העתק הנספח מחברת הביטוח. חשוב לדעת שיש חברות שמחשבות את הקיצבה מיום קיום הנספח ואילך ויש חברות שמחשבות את הנספח לתקופת העבודה אצל אותו מעסיק שבו התווסף הנספח, הנושא טרם נבחן משפטית.

רוצה לדעת מה מקדם הקצבה הנכון שלך ?

בדקו אצלנו את תשלום הקצבה המלאה המגיעה לכם מיום הקמת הפוליסות דרך כל התנועות והשינויים שנעשו בהן.

חשוב: גם אם כבר קיבלת את הקיצבה החודשית מחברת הביטוח ניתן לבדוק ולתקן רטרואקטיבית.

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר היום

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.