הפסקתי לעשן, הפסקתי תחביב מסוכן, איך אני יכול לעזור לעצמי וגם להקטין את תשלום הפרמיה לביטוח
13 במרץ 2018
לא ידעת על נספח חשוב הקיים בפוליסה שלך, אתה עלול להפסיד מאות אלפי ש"ח
3 במאי 2018
 

טעויות בחישוב מקדם הקיצבה בחברות ביטוח

רקע מקצועי

מקדם קצבה מובטח הוא מאפיין של תוכנית פנסיונית שקיים אך ורק בביטוחי מנהלים.

ככל שמקדם הקיצבה נמוך יותר סכום הקיצבה יהיה גדול יותר.

לדוגמא: בפוליסה משנת 1983 לגבר בין 65 המקדם הוא 14420, בפוליסה משנת 1982 לגבר בן 65 המקדם הוא 14350 כלומר פוליסה משנת 1983 תניב קיצבה גבוהה יותר מפוליסה משנת 1982 לאותם ערכי פדיון.

ככל שגיל קבלת הקיצבה גבוה יותר מקדם הקיצבה יהיה נמוך יותר וסכום הקיצבה גדול יותר.

מדוע יש כל כך הרבה טעויות בפנסיה / גמלא שלך?

עבור חברות הביטוח המבוטחים שמחזיקים במקדם הקצבה הישן לדוגמא 14420 או אפילו 16663, הם נטל יקר. זאת מכיוון שאם אותם מבוטחים יגיעו לגיל פרישה ויחליטו לקנות קצבה חודשית מחברת הביטוח על בסיס המקדם המובטח ולא לקחת את הסכום במזומן לביתם, הסיכון של חברת הביטוח יעלה מאד, זאת על רקע התארכות תוחלת החיים מעבר לציפיות מאז הובטח אותו המקדם.

לחברות הביטוח יש אינטרס מובנה, שהמבוטחים עם המקדמים המובטחים הישנים, לא יבחרו בקצבה חודשית אלא במשיכה הונית.

לדוגמא: בטעות שאיתרנו חברת הביטוח חישבה קיצבה לפי מקדם של כ 17000 במקום 13500, מכאן שהקצבה החודשית הוקטנה בטעות ב- 21%, בערכי פדיון של מיליון ש"ח הקיצבה חושבה ל 5,882 ש"ח במקום 7,407 ש"ח.

דוגמא נוספת: בפוליסות מסוג מעורב אפשר היה בעבר להוסיף נספח קיצבה שאפשר לקבל קיצבה לפי מקדם ישן, טעות ברישום ובתיעוד של חברת הביטוח על קיומו של הנספח גם כן תקטין בטעות את הקיצבה החודשית בכ 25%.

בעת הסבה של חברת ביטוח אחת לשניה לדוגמא הסבה מחברת הביטוח "הסנה" ו"אררט" לשעבר, איתרנו כי זכויות המקדם המובטח נמחקו וניתנו מקדמים של החברה הקיימת במקום המקדמים שניתנו ע"י חברת הסנה. להלן שמות החברות שאינן קיימות היום : איתן, אריה, אררט, ארד, אושיות,ב ידרמן, בנין-מגדל, דולב, הלבנון, הסנה, הדר, המגן, ירדניה,י הודה,לה -נסיונל,חיל, מנולייף מנורה, מעוז, נגה, סהר, סלע, עממית, ציון,שילוח, שמשון, אליהו

לפני החלטה על משיכת קיצבה, פנסיה חודשית כדאי לפנות ליועץ פרישה או פנסיוני מוסמך.

אתם חוששים שגם אצלכם יש טעות זה הזמן לפנות אלינו לבדיקה, אנו מבצעים גם בדיקה רטרואקטיבית ללא מגבלת זמן גם אם אין ברשותך מסמכים מן העבר.

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר היום

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.