איך להימנע מטעויות בתהליך הפרישה ?
1 במאי 2019
איך תדאגו שתקבלו את מלוא ערך פדיון הפיצויים המגיע לכם ותמנעו טעויות של חברת הביטוח או של המעסיק
11 באפריל 2020
 

מה קורה לאחרונה בחברות הביטוח ? מדוע כספים שהעביר מעסיק בגין עובדיו לא נקלטים ומשוייכים לפוליסות. לאחרונה שאלות רבות מציפות את העיתונות, רשתות חברתיות והמדיה הכלכלית: האם חברות הביטוח למרות השקעות כספיות גדולות במיחשוב עדיין לא מצליחות לשייך כספים בעשרות מיליוני ש"ח ללקוחותיהם ? ומה קורה עם הכסף שלא שוייך במה הוא מושקע ?

רבים מהמעסיקים והעובדים מתלוננים על כך שאין התאמה בין ההפקדות שהועברו לחברות הביטוח לבין הדיווחים ששולחות חברות הביטוח על ההפקדות שהן חסרות, או חלקיות ... המעסיק עלול להחשב כמבצע עבירה פלילית, הצפוי לעונש מאסר או קנס כך גם העובד העלול למצוא את עצמו עם ערך פדיון קטן יותר , ובמקרה של אובדן כושר עבודה: אף לפיצוי מופחת של תשלומים מחברת הביטוח

כתוצאה מהתנהלות של חברות הביטוח נוצרו מצבים אבסורדיים : א. הכספים הגיעו לחברת הביטוח והושארו בפנדינג ולא שוייכו לפוליסות .התוצאה : אובדן ערכי פדיון ,הקטנת גובה הקיצבה החודשית, חסך בערך פדיון הפיצויים ואי כיסוי ביטוחי מלא. ב. לעיתים הכספים שוייכו לפוליסות בצורה שגוייה .התוצאה : הפסד ערכי פדיון ללקוח מצד אחד, וללקוח שקיבל בטעות את הכספים העודפים נוצרה חבות מס עודפת, וחיוב המעסיק בהתאם. ג. חברות הביטוח לא שמרו על הסדר הנכון של הפרעון לפי וותק הפוליסה. ככל שהפוליסה ותיקה יותר מקדם הקיצבה טוב יותר ללקוח. התוצאה : פגיעה בגובה הקיצבה ד. כספי תגמולים שוייכו לכספי פיצויים. התוצאה : הגדלת חבות המס של העובד ה. כספי פיצויים שוייכו לכספי תגמולים. התוצאה : המעסיק נדרש להוסיף כספי פיצויים למרות ששולמו ו. תעריפי הריסק בפוליסות התייקרו בכל שנה וגרמו לאכילת הפיצויים והקטנת החיסכון בתגמולים . התוצאה לעובד : הקטנת החיסכון הפנסיוני ,והקטנת גובה הקיצבה התוצאה למעסיק: חיוב נוסף של תשלום פיצויים ז. הכספים לא שוייכו בפוליסות במשך שנים רבות ונשארט "בצד" עם הצמדה למדד ללא השקעת הכספים לפי תנאי הפוליסה. ח. כספים של עובד א' הועברו לעובד ב' ט. כספים שיעודו לחסכון בלבד ח"פ הועברו לפרמיה השוטפת וחוייבו בריסק גם שערך הפדיון ירד ללא הצדקה. י כספים של מספר חודשים הופקדו לחודש אחד ועיוותו את התחשבנות הריסק כך שערך הפדיון ירד ללא הצדקה.

חשוב לדעת שהמבוטחים והמעסיקים חושבים שהכסף ששולם לביטוחי המנהלים הגיע ליעדו בזכות העבודה השוטפת מול הגורמים המקצועיים (סוכני הביטוח, יועצים הפנסיוניים, סוכניות הסדר, ומחלקות משאבי אנוש ושכר של המעסיק). אך זה לא בדיוק כך הפתרון הוא ניעור המערכות התומכות לעשות את עבודת הבקרה הדרושה רטרואקטיבית ולעתיד לבוא.

צוות פוליסי צ'ק עומד לרשותך , לבדיקת התאמת וקליטת התשלומים בחברת הביטוח לרבות בדיקת ערכי הפדיון בפוליסה מתאריך הקמתה ועד היום .

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר היום

  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.