איתור הטבות בחברות הביטוח שניתנו לעובד אצל מעסיק

מניסיוננו לארגונים גדולים ניתנו תנאים מיוחדים בחברות הביטוח שהתבטאו בערך פדיון מוגדל, דמי ניהול מופחתים, נספחי קיצבה מיוחדים, הטבת ריבית בפוליסות חיסכון, הנחה בדמי ניהול, בונוסים, תעריפים מוזלים, הטבות בתנאי כיסויי שונים, כיסויים בחינם, גורם פוליסה מופחת או בחינם, תת שנתיות מופחתת או בחינם ועוד. בבדיקות שעשינו מצאנו כי לא ניתנו כל ההטבות ומשמעותן נזק של מיליוני ₪ לצבירה. היו מקרים שב 70% מעובדי החברה לא ניתנו ההטבות שהובטחו.

הפוליסה לביטוח חיים הינה חוזה בין חברת הביטוח לבין אדם או קבוצת אנשים או גוף עסקי שבו נאמר, שתמורת תשלום כפי שנקבע בחוזה ,קרי ,בפוליסה ,מתחייבת חברת הביטוח להעניק תנאי או תנאים לרבות פירוט התנאים המיוחדים המטיבים עם המבוטחים.

משיקולים מסחריים של סוכן הביטוח וחברות הביטוח ועל מנת להגדיל את המכירות היו נוהגים להעניק לחברות וארגונים גדולים הטבות מיוחדות כגון: ערך פדיון מוגדל , דמי ניהול מופחתים, גורם פוליסה אפסי או מופחת, נספחי קיצבה מיוחדים, הטבת ריבית בפוליסות חיסכון ועוד...

הבעיה העיקרית היא שההסכם המיוחד לא נחשף לעובד כך שהוא לא יודע מהם התנאים המיוחדים המגיעים לו זאת ועוד שמניסיוננו לא כל התנאים המיוחדים יושמו אם בכלל. לפעמים חברת הביטוח מסרבת למסור את ההסכם ופרטיו ואף יש מקרה שחברת הביטוח טענה כי ההסכם אבד אצלה. לעיתים ההסכם נחתם בין חברת הביטוח לסוכנות ביטוח והאחרונה מעניקה את התנאים המיוחדים ללקוחותיה.

ב 20 שנות פעילותנו הצלחנו לשחזר את ההטבות עבור עובדים רבים שעבדו אצל החברות הבאות: טבע, אלביט, אלסינט, קוקה קולה, בנק המזרחי, IBM, דלק, מתף (קבוצת הבינלאומי), מוטורולה, דיגיטל, רשות שדות התעופה, עובדי חברות הביטוח, מכבי, אמדוקס, פרטנר ועוד.

למרות שחלפו שנים ניתן לשחזר ולחשב מחדש את ההטבות ולדרוש זיכוי מהפוליסות בהתאם, אצל מספר מעסיקים לאחר שבדקנו מאות עובדים זוכו העובדים בפוליסות במיליוני ש"ח.

ההטבות שניתנו בפוליסות עד אמצע שנות ה- 80 המאוחרות לא נרשמו במחשב אלא בדפים בסגנון העבודה הידנית. חלק מההסכמים המיוחדים לא מומשו, היות ובתהליך ההסבה מעבודה ידנית לעבודת המחשב לא נמצאו ההסכמים, והתנאים המיוחדים לא הוזנו למערכות, יתירה מזו ההטבות שניתנו על ידי 27 חברות שאינן קיימות היום לא נקלטו במערכות של החברות החדשות שקלטו אותן בחלק מהמקרים.

אתה חושב שמגיעה לך הטבה בפוליסה פנה אלינו ונבדוק.

באמצעות השאלון שלהלן תוכל לקבל אינדיקציה סטטיסטית לגבי טעויות אפשריות בפוליסות שלך:

לפרטים ומידע נוסף - צרו עימנו קשר היום

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.